Jaké výhody franchising nabízí?

Jak dlouho byste přemýšleli, zda do toho jít nebo ne, kdyby vám někdo nabídl podnikatelskou nezávislost a mnoho dalších výhod samostatného podnikání, zároveň však i jistotu již vyzkoušeného nápadu? Většina lidí, kteří o podnikání kdy uvažovali, odpoví, že dlouho ne. A proto se spousta z nich vydá cestou franšízingu. Ten totiž poskytuje výše uvedené a k tomu řadu dalších výhod, především pro malé a středně velké podnikatele.

Franšízing nabízí bezpečnější podnikání a relativně vysokou rentabilitu vlastního vloženého kapitálu. A to je zvlášť v současné době zmítané korona-pandemií, vyšší inflací a dalšími problémy skoro až k nezaplacení. Nemusíte složitě vymýšlet a zkoušet, co by trh potřeboval a co by fungovalo. To už vymysleli jiní. Vy totiž, pokud se tak rozhodnete, koupíte nápad, který už své místo na trhu našel. Franšízor, který vám svůj franšízový koncept nabízí, ví velmi dobře, co u zákazníků uspěje a kudy se cestou k úspěchu vydat.

Využijte mnohaleté zkušenosti franšízora

Mnoho takzvaných nezávislých podnikatelů bude mít na českém i slovenském trhu stále těžší a těžší pozici i podmínky. Konkurence je veliká a každý z podnikatelů se proti ní musí umět prosadit a udržet zájem zákazníků o jeho zboží nebo služby. Musí všechny své produkty neustále vyvíjet a zlepšovat, aby udržel krok s tím, co si trh žádá. Jako franšízant silného řetězce zůstává podnikatel právně a finančně samostatným. Zároveň má možnost využívat veškerých výhod, jaké mají jen velké a většinou nadnárodní společnosti.

Franšízant zakoupením licence získá nejen dobrý a vyzkoušený model podnikání, ale i řadu informací, rad a marketingových tipů, které jsou podložené roky praktických zkušeností franšízora. Ten navíc umí poradit nejen s případným vybavením provozovny, nebo náborem a zaškolením zaměstnanců, vyzná se i v provozu, managementu a prodejních postupech. A co víc, dobré jméno a značku buduje neustále společně franšízor i franšízanti. A to zaručuje stále silnější a stabilnější pozici na trhu.

Zájem o franšízing neustále stoupá

Proto zájem o franšízing každoročně na českém trhu stoupá, což dokazují i statistiky a rostoucí počet franšízových systémů na trhu. Ve franšízingu je úspěch téměř zaručen a neuspějí pouze ti, kteří zakoupení licence pochopí jako instantní pilulku na všemožné neduhy. I franšízant musí podniku věnovat svůj čas a intenzivní práci, ale jeho startovní čára je v tomto náročném maratonu hned na začátku díky franšízorovi posunuta o několik kilometrů dopředu.